הפורום של הקהילה החופשית
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

הפורום הקהילתי

אינדקסLatest imagesחיפושהרשםהתחבר

ועכשיו מה??

Go down 
3 posters
מחברהודעה
קלמק

קלמק

מספר הודעות : 20

ועכשיו מה?? Empty
הודעהנושא: ועכשיו מה??   ועכשיו מה?? EmptySun Nov 21, 2010 3:39 am

באמ התלבטתי ביני לבין עצמי אם לכתוב את ההודעה הזאת ובסוף החלטתי שכן, מכיוון שיש לי הרבה מה להגיד וזה נראה לי הזמן הכי מתאים.. אני בטוח שלא כולכם תסכימו עם מה שאני כותב פה, ויש מצב שאם מישהו אולי יעלב מחלק מהדברים. הדברים פה לא נועדו לפגוע פה במישהו! הדברים שנכתבו פה הם בראות עיני בלבד, אתם מוזמנים להסכים איתם או לא. קצת חפרתי פה, אבל בבקשה ממכם, אם אתם מחליטים להגיב, תקראו עד הסוף.

אז למי שלא מכיר אותי, קצת על עצמי: שמי המלא הוא יניב קלמק, הצטרפתי לקהילה קצת לפני סאגה 5, השתתפתי בכמה לארפים קהילתיים והתפרסמתי במיוחד אחרי "המבוך" (מי שרוצה שאספר לו בפרטי למה), הומצא מצב של מעיים עצבניים על שמי, הייתי בסגל הראשון של אוהד, שישמשתי גם כשר הזכרון והייתי חלק מפרישה מתוכננת של כמה אנשים קהילה (SFPAA למי שמכיר) ע"מ לעורר פרובוקציה ולערר על "שלטון" הקהילה בזמנו.

אז למה אני בעצם חופר לכם?
אני נמצא בקהילה לא מעט זמן, בשנה וחצי האחרונות דיללתי את ההשתתפות שלי מסיבות אישיות שאינן קשורות לקהילה. במהלך הזמן הייתי וראיתי די הרבה דברים, מסתם "איש" קהילה, דרך "פעיל" עד שר הזיכרון ועוד כמה דברים לא רלוונטים שהיו. מכיוון שעוד לא היה מצב כזה ונוצר סוג של "וואקום" ועכשיו אתם מנסים למלא אותו, הפכתם, בין אם תרצו או לא, למקימי הקיהלה החדשה בהתהוות. ולמה זה חשוב שתדעו ולא תתכחשו לזה? מנסיון העבר שלי ברגע שיש "הפיכה" או שנוצר סוג של "וואקום" כמו שנוצר עכשיו צריך לפעול ע"פ קו מנחה שאתם צריכים לבחור מה הוא.

הדבר הכי קורב שאני זוכר שהיה למצב הזה היה כשהוקם ארגון ה-SFPAA. ה"ארגון" עצמו הורכב מכנה אנשי קהילה (ואני מביניהם) שלא אהבנו את התנהלות הקהילה באותה התקופה ולאחר חשיבה ממושכת החלטנו לפרוש, לעורר פרובוקציה תוך כדי ולקחת כמה שיותר אנשים איתנו. בפועל הלכנו לשחק בפארק כפ"ס במקום בגן הזכרון (היינו בשיא כ-15 אנשים). בגלל שהיינו כמות נכבדת של אנשים שכמה מהם היו חלק מהסגל של אותה תקופה, ראשי הקהילה לא ידעו ממש מה לעשות איתנו והחליטו להוקיע מתוכם את חלקנו. בסופו של דבר ה-SFPAA התפרק בגלל שהוא מיצה את עצמו ולא היה בו צורך יותר, אבל הוא עדיין השאיר כמה צלקות אצל כמה אנשים. האם זה קשור ישירות למצב שהקהילה נמצאת בו היום? אני לא בטוח, אבל זה בהחלט תרם למצב הלא ממש יציב של הקהילה בשנים האחרונות שמגיע לשיאו בימים אלו ממש.

ואז מה בעצם עושים עכשיו?
כמו שראיתי שרפי מנסה לעשות, זה לתת תפקידים לאנשים שונים כדי שיהיה בסיס להמשך הפעילות השוטפות של הקהילה בהתהוות, אבל עדיין יש כמה חורים. תרצו או לא עדיין יש הרבה אנשים ב"צד השני" עם הרבה ידע והרבה נסיון, וידע במיוחד עם ניסיון זה כח. אני לא יודע כמה אנשים יסכימו עם "המרד" הזה, אבל שווה לבדוק אולי יש אנשי מפתח שיסכימו "לעבוד צד" (אנשים שהיו בעלי תפקידים או הרימו דברים כאלה ואחרים). אני לא אומר שחס וחלילה אין אנשים כאלה עכשיו, אבל זה משהו שאולי שווה לנסות. אפשר גם לנסות להביא אנשים שפרשו או שחצי מתלבטים אם לעזוב את הקהילה או לא ולהראות להם שיש אופציה שונה.
עוד דבר שעכשיו הוא חשבו מאין כמוהו במיוחד אם מתחילים את הקהילה בהתהוות מאפס ואין יותר מדי אנשים, אלא רק מי שהולך להיות הסגל והשורשים שלה זה סדנאות-סדנאות-סדנאות!!! זה הזמן לעשות סדנאות נשקים, סדנאות משחק, סדנאות שה"מים וכל סדנא שאתם יכולים לחשוב עליה, כדי שלמי שנמצא עכשיו יהיו את הכלים להעביר את הידע הזה לאנשים שעתידים לבוא, והם עוד יבואו.
גן הזכרון תמיד היה נושא מרכזי בכל מה שקשור בקהילה, תשלוט בגן- תשלוט בקהילה,אם אתם רוצים. אתם חייבים להחזיר לגן הזכרון את החיים שהיו לא פעם. ואני לא מדבר רק על להילחם בחרבות (שזה הנושא המרכזי שצריך להיות לו, וצריך להשריש את זה), אלא גם על לשבת אחרי הפעילות וסתם לדבר (ולא ב-20:00 כולפ מתפזרים ואחרי 5 דקרות נשארים שם רק חתולים ואנשים שעדיין לא הבינו עדיין איך הם חוזרים הביתה). הגן הוא הלב של הקהילה, אם הגן שלכם הקהילה שלכם. ולכן אני ממליץ בחום לחכות קצת עם הלאר"פים המתוכננים עד שהגן ישוב לסדרו ועד אשר יהיו מספיק סדנאות בנושאים כאלה ואחרים כדי שהיה אפשר להקים לאר"פים איכותיים.

וועכשיו לדבר אולי הכי חשוה שאני מעלה פה - הקו המנחה של הקהילה בהתהוות. זה צריך להיות הבסיס של הקהילה ובעזרת זה לדעת איך לכוון את הקהילה. לאחר שיוקם הסגל המלא שרפי מתכנן (אני תומך מאוד בהצעות תפקידים שלו) הוא צריך לשבת בינו ליבן עצמו ולהחליט לאיזה כיוון הוא רוצה ללכת. בין אם זה ראש בראש מול "קהילת העופות", בין אם זה לאחד איתם כוחות, או בין אם להתנתק לגמרי וללכת לדרך חדשה שעוד לא נראתה כמותה עדיין, לטוב או לרע. ההחלטה הזאת צריכה להתקבל ולהתגבש לאורך זמן מסויים ולא להחליט באסיפה של פעם בשבועיים. צריכים להיות כמה ערכי יסוד שיתבססו על הקו המנחה הזה כדי שתוכלו לשמור על אותו כיוון שהתכוונתם אליו ולא להתזפר לכמה כיוונים שונים, דבר שבסופו של דבר יביא לפירוק הקהילה בהתהוות.

ומה הלאה?
כמו שאני רואה את זה עכשיו, הקהילה בהתהוות צריכה להתגבש וכמה שיותר מהר, כי בעתיד הקרוב מאוד הולך להיות פה מעניין. אני די בטוח שקהילת העוף לא תהיה כ"כ שקטה כמו שהיא עכשיו לאחר ההכרזה על קהילה עצמאית, ובעצם תיצור בפעם הראשונה גוף שפועל נגדה. באמת אני לא יודע מה הולך לקרות עכשיו, אני רק יודע שסביר להניח שהמצב לא יחזור לקדמותו. 2 קהילות לא ירוצו במקביל, תהיה קהילה כזאת או אחרת או שלא תהיה קהילה בכלל.

אני די מאוכזב לראות שמצב הדרדר למצב כזה שמחליטים להקפיא את הקהילה ולהכריז על קהילה נוספת. ההחלטה להקים קהילה חדשה הוא נכון וצוד למצב - אך המצב לא היה צריך להגיע למצב הזה! ולכן אני אומר לכל מה שקורא את מה שאני כותב, תזכרו את הרגע הזה, הרגע שבו החלטת להרים קהילה חדשה ורעננה כי מאסתם בישנה, מאסתם בהתנהלות שלה, מאסתם בערכים שלה ומאסתם במה שהיא מייצגת!!! תזכרו את זה כי השביל הוא לא קל ויש הרבה עליות ומורדות, ולא תמיד יסכימו איתכם ועם מה שאתם עושים, אבל אל תגיעו למצב שבו אתם גורמים לאנשים אחרים לערער בסמכות שלכם, כי קשה מאוד לצאת מזה ואי אפשר לדעת לאיזה מצב זה יגרום (ראו את מצבנו עכשיו)

אני מקווה מאוד שלקחת רק את מה שראיתם לנכון לקחת ממה רשמתי (אם בכלל), ותפיקו מזה רק את המיטב.

שלכם ולא בבטנכם,
קלמק

חזרה למעלה Go down
אור חלימי

מספר הודעות : 211

ועכשיו מה?? Empty
הודעהנושא: Re: ועכשיו מה??   ועכשיו מה?? EmptySun Nov 21, 2010 7:46 am

יש הרבה דברים נכונים במה שרשמת אך יש עם זה כמה בעיות.
דבר ראשון: אני לא בטוח שיש בידינו כרגע מספיק ידע כדי להעביר סדנת מנחים לדוגמה ושאר הסדנאות(הסדנאת מנחים של הקהילה היא נחמדה אבל היא לא מספקת לדעתי. רק חצי ממנה תנן לי כלים במקרה הטוב וחלק מהכלים עדין לא הוכחו כנכונים). רוב הידע, בעיקר על לארפים, נאגר באנשים על הקהילה הקודמת.

דבר שני: אני שמח על ההצטרפות שלך אלינו ותודה רבה על העזרה! אך בקצרה אני אסביר לך כל מה שפספסת בשבועות האחרונים,
הסיבה שאנשי הקהילה החליטו לקרוא לקהילה "קהילה בהתהוות"(לפי הבנתי) היא בגלל שלא הצלחנו להחליט עדיין עם להקים קהילה חדשה או לא.
כרגע עוד מוקדם לדעתי להחליט, והרבה אנשים לא יודעים מה נעשה שהקהילה תחזור.
בגלל זה החלטנו להתגבש ולהמשיך את הפעילויות. לעשות גרעין חדש - כי זה מה שיש - ובנתיים לדחות את הנושא.
אך אף אחד מהפעולות שלנו לא באות כמרד או חתירה כנגד הקהילה הקודמת.

בנוסף: החפירה הזאת, למרות שהיא לא רלוונטית למה שאנחנו עושים מאוד רלוונטית למצב, וזה משהו שכדי לשמור להמשך
יכול להיות שבהמשך נפעל לפי מה שאתה מציג. זה דבר שיש לקחת בחשבון.
תודה על החפירה, נהנתי לקרוא.
אור
חזרה למעלה Go down
ניר וקנין

מספר הודעות : 32

ועכשיו מה?? Empty
הודעהנושא: Re: ועכשיו מה??   ועכשיו מה?? EmptyTue Nov 23, 2010 9:15 pm

נהנתי לקרוא גם Smile
מקווה לראות אותך בגנזי
חזרה למעלה Go down

ועכשיו מה??
חזרה למעלה