הפורום של הקהילה החופשית
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

הפורום הקהילתי

אינדקסLatest imagesחיפושהרשםהתחבר

נושא לדיון: תפקידים הנחוצים לקהילה

Go down 
3 posters
מחברהודעה
אור חלימי

מספר הודעות : 211

נושא לדיון: תפקידים הנחוצים לקהילה Empty
הודעהנושא: נושא לדיון: תפקידים הנחוצים לקהילה   נושא לדיון: תפקידים הנחוצים לקהילה EmptyWed Nov 24, 2010 8:17 pm

אני אישית הייתי לא בעד רעיון התפקידים, אני פוחד שזה יוביל לביורוקרטיה וחנק ואני לא רואה למה הם נחוצים.
אך לאחר מחשבה והרבה שיחות הבנתי שזה רעיון מעולה שזקוק להגדרה נכונה, ואספתי הכל לרעיון הבא.

למה צריך את ה.מ?
רפי ניסח את זה וניסח את זה טוב. אם ניקח את האנשים שטובים בתחום וניתן להם תפקיד זה רק יעצים אותם. וזה רק יוטב לכולנו.

מה זה ה"מ."?
כרגע אנחנו צריכים להגדיר בנוסף לתפקידים מה המשמעות של המ.X . אסור לאפשר לו לתקוע מקלות בגלגלים
של אנשים בגלל שהוא אחראי על אותו נושא(מסכן האחד שיגיד לי שאני לא יכול להרים משהו כי הוא ה"מ."),
וגם אסור שזה יוביל לעודף התנשאות כמו שקרה עם חלק מהסגל של הקהילה הקודמת.
נכון שאנחנו לא כאלה, אך בואו נגדיר את זה טוב כדי שדברים כאלו לא התרחשו בעתיד.

אני עשיתי הרבה בירורים והרבה חושבים שבסופם אני שמח להציג לכם את התפקידים שלדעתי נחוצים בקהילה.

מ. הזיכרון - אחראי פעילות גנז"י.

רב"ש+מ.דיון: אני ממליץ לאחד את התפקידים האלה ולהכניס את תומר לתפקיד בהדרגה שיוכל לשמש בעתיד כאחראי הדיונים ולרב"ש.

מ.כספים(גזבר) - אחראי על הקופה וכל מה שמסביב.

מ. תיאום (מ. חוץ+מ.לוח שנה) - אני מציע שנאחד את שני התפקידים האלה לתפקיד אחד.
מהסיבה שקל יותר לארגן פעילויות עם גורמי חוץ שאתה הוא לוח השנה. וגם שני התפקידים לא דורשים יותר מידי עבודה כך שאין בעיה לאחדם =)

מ. תחמושת - הוא אחראי על החרבות ושאר פריטי הלחימה.

מ. לארפים(שב"כ מת"ח) - אחראי מת"חים.

מ. שולחני(שב"כ מת"ש) - אחראי הקבוצות מ"ת השולחניים.

מ.תקשורת - אחראי הפורום וכל מה שמסביב.

את שר הפנים אני ממליץ לבטל וגם את המדריך הקהילתי. אלה לא תפקידים שצריך לאייש.
הסיבות הן ששר הפנים מוצג כרגע כתפקיד שכל אחד ממלא ושכרגע אין לנו מישהו מספיק מנוסה(אולי חוץ מרפי) כדי לשמש מדריך קהילתי.

תתבצע הצבעה לאישור כל אחד מהתפקידים בנפרד.

בברכה, אור

נערך לאחרונה על-ידי אור חלימי בתאריך Thu Nov 25, 2010 7:31 pm, סך-הכל נערך 2 פעמים
חזרה למעלה Go down
יוסי שטייף

מספר הודעות : 64

הודעהנושא: Re: נושא לדיון: תפקידים הנחוצים לקהילה   נושא לדיון: תפקידים הנחוצים לקהילה EmptyWed Nov 24, 2010 9:11 pm

מ' זה מדריך... יש לו ידע, אבל הוא לא יעשה את העבודה בשבילך

נוספים אבל פחות טובים לדעתי:
מורה
מזכיר
מאסף
מסכן
ממזר
מבין
מגן
מכשף
מנהל
משביר
משנה (אומרים מישנה)
משרת
מורשה
מפקח
מעבד
מפקד
מפתח
מפעיל
חזרה למעלה Go down
רפי פלישמן

מספר הודעות : 129

הודעהנושא: Re: נושא לדיון: תפקידים הנחוצים לקהילה   נושא לדיון: תפקידים הנחוצים לקהילה EmptyWed Nov 24, 2010 10:04 pm

אור
אני יודע שאתה מרגיש תחושה של דחיפות ושצריך לאייש את התפקידים הקהילתיים באנשים הנכונים ומהר אבל חשוב לעשות זאת בדרך הנכונה.
ואני גם יודע שהכוונות שלך טובות מאוד.
עם זאת
אני מתנגד לדרך זו של בחירת בעלי תפקידים לקהילה מכמה סיבות.
1. בעלי התפקידים צריכים להיות ממונים ע"י אסיפת הקהילה: נקודה זו היא קריטית מכיוון שזה חיוני שכל בעל תפקיד ידע שהוא חייב בדין וחשבון בפני אסיפת הקהילה. במידה ומישהו אחר מלבד אסיפת הקהילה ימנה את בעלי התפקידים הם ירגישו מחוייבים כלפיו ולא כלפי האסיפה.
2. חשוב לתת הזדמנות לכולם: הקריטריון שמנחה אותנו צריך להיות עד כמה האדם ימלא את התפקיד בצורה טובה אבל גם עד כמה התפקיד ימלא את האדם בצורה טובה. כלומר עד כמה התפקיד יפתח את האדם הממלא אותו בתור מנהיג, בתור מנחה מקצועי ובתור איש קהילה. על כן יש לתת הזדמנות לחברי קהילה חדשים לנסות את כוחם אם הם מצליחים לעמוד בפני האסיפה בגאווה ולשכנע מדוע הם מתאימים יותר מהאחרים.
3. תקדים:
אם נמנה את בעלי התפקידים בצורה של בחירה אישית, אנו ניצור פתח לנפוטיזם שירחיק חברי קהילה חדשים. חשוב שכל חבר קהילה ידע שיש לו אפשרות להתמנות לתפקיד בכיר בהיררכיה בלבד שיצליח לשכנע את האסיפה לבחור בו. כמו שהבנת אנו יוצרים שלד לקהילה עתידית, וחשוב שקהילה עתידית זו תתנהל בצורה נכונה ודמוקרטית כדי שנפיק את מירב הלקחים מאירועי השבועות האחרונים.
במידה ותמנה את בעלי התפקידים בבחירה אישית א, תיצור תקדים מסוכן.
4. העצמת האסיפה: האסיפה מתכנסת פעם בשבועיים ומשקפת את הרצון הקולקטיבי של חברי הקהילה בצורה הטובה ביותר בהתחשב במגבלות. אם תקח מהאסיפה את התפקיד של מינוי ממים אנו בעצם ניקח מהאסיפה את ההחלטה החשובה ביותר ונרוקן אותה מכוח.
5. אחריות: ברגע שאדם עומד בפני האסיפה ומשכנע אותם לבחור בו הוא יחוש אחריות שונה מאשר אם הוא מונה בצורה סקלטיבית.
6. סמכות: זוהי אולי הנקודה המהותית ביותר, למי הסמכות למנות בעלי תפקידים؟. בסופו של דבר אין לא לך ולא לי את הסמכות הזאת. אם אנחנו נבחר להתייחס ללקחי העבר ולנהוג בשיטה דמוקרטית ולא ריכוזית אז הרי שהסמכות העליונה בקהילה היא האסיפה ורק מילתה של האסיפה היא בלתי מעורערת. במידה ותמנה את בעלי התקידים בבחירה אישית יווצר אחד מהמצבים הגרועים הבאים.
א. יווצר ספק בהקשר של סמכות בעל התפקיד שכן הוא מונה ע"י אדם ולא ע"י הקהילה כגוף.
ב. לא יווצר ספק בהקשר של סמכות בעל התפקיד ובכך קבענו שהדרך למינוי בעזרת קשרים אישיים והיכרות עם אנשי מפתח.

עכשיו אור
בנימה אחרת
אני יודע שקשה לך לראות למה צריך להקפיד על פרוטוקול בתקופה כזאת .אבל אתה צריך לזכור מאיפה אני בא, מתי שאני הייתי בסגל הקהילה אף אחד מכם לא היה כאן. אני ראיתי את האנשים משתנים אבל השיטה נשארת. השיטה שבה נבחר למנות את תפקידי המפתח היא קריטית והיא תתווה את הצורה שבה הקהילה העתידי תיראה.

בברכה
רפי פלישמן
חזרה למעלה Go down
אור חלימי

מספר הודעות : 211

הודעהנושא: Re: נושא לדיון: תפקידים הנחוצים לקהילה   נושא לדיון: תפקידים הנחוצים לקהילה EmptyThu Nov 25, 2010 7:21 pm

הממ אני לא מבין מה הבעיה.
אני מסכים עם כל מה שאתה כותב ואני לא רואה שזה סותר.
האסיפה תחליט איזה אנשים למנות ולא אני. ההצעות הללו לבעלי התפקידים גובשו לאחר שיחות עם הרבה אנשים וכוי'..

אוי, עכשיו אני מבין את כוונתך. אתה אומר שעצם זה שאני מציע אנשים שונים והם לא מציעים את עצמם נוצר מצב שאני "ממנה"
אותם.
חשוב היה לי לאייש את זה כמה שיותר מהר באנשים שכרגע יכולים להחזיק את הקהילה במהירות האפשרית.
אני פשוט מסתכל על התקופה של עוד חודש חודשיים שתיעלם ללימודים ורק אנחנו נישאר. התאמתי את התכנית למצב הזה(וזאת הסיבה שהורדתי את המדריך הקהילתי).

עם זאת אתה צודק. אלו לא סיבות מספיק טובות כדי לא לאפשר לאנשים להתמודד ולעמוד מול האסיפה בעצמם. מי אנחנו שנחליט מי מתאים ומי לא.

טוב,
נשנה את ההצעה רק להצעת התפקידים עצמם. נעלה את כל התפקידים שאני ואתה הצענו לישיבה השבוע ומתוכם נבחר את התפקידים הנחוצים והאנשים לאיוש כל תפקיד.
נ.ב. תתעלם מההודעה המוזרה. התכוונתי לכתוב לך הודעה שתסתור אותך ותוך כדי ההודעה הבנתי שאתה צודק.
חזרה למעלה Go down

נושא לדיון: תפקידים הנחוצים לקהילה
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1
 Similar topics
-
» נושא לדיון: בעלי תפקידים בקהילה
» נושא לדיון: ועדת אע"ע
» נושא לדיון: אמנת הקהילה
» נושא לדיון: קהילה בהתהוות
» נושא לדיון:קופת הקהילה