הפורום של הקהילה החופשית
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

הפורום הקהילתי

אינדקסLatest imagesחיפושהרשםהתחבר

אובדן הצפון

Go down 
+4
גדי דרזנה
קלמק
יוסי שטייף
רפי פלישמן
8 posters
לך לעמוד : 1, 2  Next
מחברהודעה
????
אורח

אובדן הצפון Empty
הודעהנושא: אובדן הצפון   אובדן הצפון EmptySat Nov 27, 2010 10:51 pm

זה עבר כל ביקורת. אתם ממש ממש לא בסדר. מה שאתם עושים כאן זה לא פורום קהילה, לפחות זה לא היה אמור להיות. אבל אמור זה שם של דג, ואתם מנסים להקים קהילה חדשה. המטרה שלכם היתה ליצור פורום זמני כדי שאנשים ישמרו על קשר עד סוף ההקפאה, ופתאום עומדים למכרז "מ"ים למיניהן? להזכירכם, גדי דרזנה ניסה להקים פעם קהילה חדשה, ואפילו הצתרפו אליו אנשים כמו קלמק וזיו קויפמן. אתם עוורים מכעס, אבל תחשבו, מה תעשו שההקפאה תיגמר? פרידריך ניטשה אמר פעם "האדם האציל מנסה להקים חדש, אבל האדם הטוב מנסה לשמר את הישן, כי גורלו של האציל להידרדר ביוהרתו אל הרשע" ואכן חכמתו מוצגת לראווה בדוגמה נהדרת.

אשמח לדון איתכם בנושא, אבל אבקש שתקראו תחשבו ולא תדרדרו לגידופים ומילות גנאי, אני מקווה שהדיונים יניבו תוצאות.
חזרה למעלה Go down
????
אורח

אובדן הצפון Empty
הודעהנושא: Re: אובדן הצפון   אובדן הצפון EmptySat Nov 27, 2010 11:12 pm

זה לא ספאם, אני אמרתי שאני רוצה לדון בזה... למה הזלזול?
חזרה למעלה Go down
רפי פלישמן

מספר הודעות : 129

אובדן הצפון Empty
הודעהנושא: Re: אובדן הצפון   אובדן הצפון EmptySat Nov 27, 2010 11:19 pm

אדון יקר
עד כמה שאני שמח שאתה מחכים אותנו מציטוטי ניטשה, אתה מגיב בניגוד לכללים.
נשלחה אליך הודעה פרטית המסבירה את המצב בפירוט
לפי נהלי הפורום עליך להירשם בשם פרטי +משפחה בעברית
עד אשר תעשה כן תוגבל לעוף טרופי

בברכה
רפי פלישמן

נ.ב
אשמח לשמוע מה הפרי האהוב עליך אשר מתחיל באות א
חזרה למעלה Go down
יוסי שטייף

מספר הודעות : 64

אובדן הצפון Empty
הודעהנושא: Re: אובדן הצפון   אובדן הצפון EmptySun Nov 28, 2010 12:53 am

אדון,
המטרה שלנו היא להתעלם מה"הקפאה" ולהמשיך פעילויות כרגיל.
מבחינתי, ההבדל בין ראשי קהילה שמקפיאים כל פעילות וקשר בין אנשים (ועוד ללא הסבר מפורט על המהלך... אני גילתי על כך רק לאחר חודש וחצי) לבין ראשי קהילה שמתפטרים הוא לשוני בלבד.
נוצר ריק, כנראה בכוונה, ואנחנו ממלאים אותו עם מה שאנחנו אוהבים. אין פה שום רצון ליצור קהילה חדשה.
אנחנו אותם האנשים, אותה הקילה (חחח אולי זה יהיה השם הרשמי?) וכיום - כשאין אף אחד שיתפוס פיקוד או הדרכה, או שיארגן פעילויות - קמו קבוצה של אנשים שעושים את זה בעצמם.
כולם מוזמנים להשתתף בפעילויות, בדיוק כמו פעם. כולם.

ובנוגע ל"הפשרה".... איזה פילוסוף אמר שכשנגיע לגשר נחצה אותו. וכרגע גם אסטרונום לא יכול לראות מתי נגיע אליו.

אם היו לנו את ה8000 שקל הקהילתיים, ואת מלאי החרבות אז אנחנו היינו הקהילה החופשית בלה בלה.
מישהו אחר מחזיק אותם, אז בנתיים אנחנו הקהילה בהתהוות.
חזרה למעלה Go down
קלמק

קלמק

מספר הודעות : 20

אובדן הצפון Empty
הודעהנושא: Re: אובדן הצפון   אובדן הצפון EmptySun Nov 28, 2010 2:50 am

אתם יצרתם ריק שמאוד קשה למלא אותו, והדרך היחידה שבה אפשר למלא אותו היא להמשיך פחות או יותר בדרך הקודמת שבה הקהילה התנהלה. אף אחד לא חותר פה נגד אף אחד, אלא ממשיכים את הפעילויות שמסיבות כאלה ואחרות נעצרו. אתם לא יכולים לצפות מאנשים לשבת בחיבוק ידיים בגלל שכמה אנשים החליטו להפסיק פעיליות שאנשים אחרים אוהבים. אני רואה את זה יותר כללכת לפני המחנה, כי המחנה הקודם איבד את דרכו...
חזרה למעלה Go down
גדי דרזנה

מספר הודעות : 17

אובדן הצפון Empty
הודעהנושא: Re: אובדן הצפון   אובדן הצפון EmptyMon Nov 29, 2010 6:27 am

מ. כאוס היקר,

אם יש לך בעיה, אתה מוזמן לדבר איתי בפרטי, או להזדהות, ואני אשמח להשיב על כל מה שתגיד.
אם אתה רוצה להתחבא ולהטיח האשמות מאחורי שם בדוי, תהנה - אתה תזכה ליחס בהתאם.

לסיכום, גם אני מאוד מעוניין לדעת מה הפרי האהוב עליך שמתחיל באות א'.
חזרה למעלה Go down
????
אורח

אובדן הצפון Empty
הודעהנושא: Re: אובדן הצפון   אובדן הצפון EmptyMon Nov 29, 2010 7:05 am

אני לחלוטין לא מטיח אשמות, אני מציג את המצב; המטרות שלכם בעבר אל מול המטרות בהווה, ושוב פעם, אני לא אזדהה כי אני חושב שזה לא נושא שצריך להגיע לרמה האישית, מצידי שתפתח גם משתמש בדוי ואני אתווכח איתו.
חזרה למעלה Go down
קלמק

קלמק

מספר הודעות : 20

אובדן הצפון Empty
הודעהנושא: Re: אובדן הצפון   אובדן הצפון EmptyMon Nov 29, 2010 6:43 pm

אדון כאוס היקר,

ההזהות שלך כן חשובה כי אנחנו רוצים לדעת אם מי אנחנו מדברים, וכך גן נוכל לדעת מה הם המניעים האמיתיים שלך. בין אם אתה אחד ממאגני ההקפאה או בין אם אתה מתוסכל מהמצב הנוכחי.
איך שאני רואה את זה, זה כמו לזרוק אננס על אלפקה ואז להתחבא מאחורי שיח... תעמוד על הדברים שלך מולנו ואל תתחבא מאחורי שם בדוי
חזרה למעלה Go down
גדי דרזנה

מספר הודעות : 17

אובדן הצפון Empty
הודעהנושא: Re: אובדן הצפון   אובדן הצפון EmptyTue Nov 30, 2010 2:47 pm

קלמק כתב:

זה כמו לזרוק אננס על אלפקה ואז להתחבא מאחורי שיח... אל תתחבא מאחורי שם בדוי

או מאחורי אלפקה, הן נוטות להפליץ
חזרה למעלה Go down
נעמי

מספר הודעות : 31

אובדן הצפון Empty
הודעהנושא: Re: אובדן הצפון   אובדן הצפון EmptyWed Dec 01, 2010 10:28 pm

אתה מדבר בנימה רובוטית על מנת לקבל מאיתנו תגובה. זה כמעט חמוד. כמעט כאילו אתה ניזון מזה. מ... אולי זה ייתן לי רעיון לעוד דמות בבית משוגעים.
חזרה למעלה Go down
ניר וקנין

מספר הודעות : 32

אובדן הצפון Empty
הודעהנושא: Re: אובדן הצפון   אובדן הצפון EmptyThu Dec 02, 2010 10:31 pm

אני נגד...
אני נגד העובדה שבכלל יש אפשרות לאנשים לפתוח פה חשבון בעוד הם מתחבאים מאחורי שם בדוי
אני נגד שאותו ברון שמגיב כבר לא מעט זמן פה - הרבה פעמים עם מסרים עוקצים 'מוסתרים' כביכול - מורשה להמשיך
אני נגד שאותה דוגמא כרגע נותנת לגיטימציה לאנשים נוספים לעשות את זה...
אני נגד שאנשים פה מתייחסים ברצינות לאדם המסתתר מאחורי מסכה
- לא מגיעה לך תגובה\דיון או דבר... עד שתחליט ברוב טובך להזדהות - כולנו פה עושים את זה...כולנו מסתכנים שכאשר הקהילה
'תופשר' יסתכלו עלינו בעין רעה... שירכלו.. כולנו לוקחים את הסיכון הזה עלינו - למה אתה לא יכול?

עד אותו רגע בו תחליט לנהוג בהיגיון...בבגרות
אתה מזומן לקחת אננס... ואלפקה... ולזרוק שיח... או...רגע.. נאמ - לא חשוב.. מה שהם אמרו
דרך אגב - הפרי האהוב עלי שמתחיל בא' הוא במקרה אננס!! איזה צרוף מקרים מדהים...
חזרה למעלה Go down
יוסי שטייף

אובדן הצפון Empty
הודעהנושא: Re: אובדן הצפון   אובדן הצפון EmptyFri Dec 03, 2010 8:32 am

אני התחלתי לאהוב אננס דרך המנות קרב! אבל אני מאמין שגם אם היו שמים כל דבר אחר שמשנה את הטעם של חול אז הייתי אוהב אותו
חזרה למעלה Go down
גלעד גרינברג

מספר הודעות : 52

אובדן הצפון Empty
הודעהנושא: Re: אובדן הצפון   אובדן הצפון EmptyFri Dec 03, 2010 10:37 am

לקרוא את מה שהלך באשכול הזה גרם לי לדמעות כי בן אדם מבקש לדון אתכם והוא לא רוצה להזדהות.
אני עכשיו הולך לשאול אתכם שאלה ואני לא רוצה תשובה מכם, אני רוצה תשובה מכם במצב אחר.
מה אתם הייתם עושים אם הייתם רוצים לנהל דיון עם אנשים בלי להחשף במקום שאמור להיות פתוח.
הבן אדם לא רוצה להחשף אבל הוא רוצה לנהל דיון עשיר ומעמיק ובמקום להדיין איתו כמו שצריך, אתם מסלקים אותו וצולבים אותו.
בן אדם לא רוצה להזדהות, הפתעה! זה אחד מפלאי האינטרנט. אתה לא חייב להיות אתה!
תעשו חושבים ותנסו לבדוק מה אתם הייתם עושים במקומו, משהו שהייתם צריכים לעשות לפני הרבה זמן.
חזרה למעלה Go down
יוסי שטייף

אובדן הצפון Empty
הודעהנושא: Re: אובדן הצפון   אובדן הצפון EmptyFri Dec 03, 2010 12:05 pm

גלעד, רציתי לפתוח משתמש ספאם אנונימי כדי להדגים שאין כל קשר בין ספאם לבין אנונימיות לבין דיון רציני.
אבל התעצלתי והחלטתי שאפשר פשוט לשאול מה ההבדל בין עיתונאי מקוון ששואל פוליטיקאי שאלה מתוך רצון לקבל תשובה/ לגרום לאנשים לחשוב על התשובה - לבין טוקבקיסט אנונימי באינטרנט ששואל שאלה כדי לגרום לאנשים לחשוב/ לקבל פורקן...
התשובה היא שאף אחד לא שם *** על טוקבקיסט אנונימי. אם אתה לא מזדהה, אתה לא לוקח אחריות.
בלי אחריות אני לא לוקח אותך באופן רציני.

אדם שלא מתייחסים אליו ברצינות, ניקח לדוגמא ליצן חצר: בא וצועק למלך על הנושאים הכי חשובים ורציניים בעולם, נגיד על פלישה קרובה. אבל מה לעשות, יש לו כובע מצחיק עם פעמונים בקצוות ואיפור צבעוני. ועוד יותר מזה, הוא רוקד וצוחק באותו הזמן.
בתור מלך הייתי מעיף אותו מהאולם שלי עד שלא יתקלח ויבוא עם בגדים נורמליים. לא צריך חליפה ועניבה. מספיק איזה שק צנוע.
משהו להראות שהוא מדבר עסקים.

(ותטיפ הזה אתם יכולים לקחת לבנק!! או לפחות לראיון עבודה)
חזרה למעלה Go down
תומר שץ
Admin
תומר שץ

מספר הודעות : 86

אובדן הצפון Empty
הודעהנושא: Re: אובדן הצפון   אובדן הצפון EmptyFri Dec 03, 2010 12:15 pm

גלעד, אנחנו הצבנו חוקים, עזוב, מחזרנו חוקים לפורום. אנשים צריכים להקשיב להם.

ובנוגע ל"טיפ" שלך שאתה מתעקש לפרסם כל משפט שני, אתה מנסה לראות איך אנחנו מרגישים? מה אנחנו חושבים? למה אנחנו עושים דברים?
אתה, גלעד, מדבר ולא עושה. אתה לא משקיע שניה של מחשבה להבין את הצד האחר ורוצה שכולם יבינו אותך.

והכי עצוב, זה שאני בכלל מתאמץ כדי לעזור לך.. אני הייתי שם ודיברתי עם אנשים על איך פותרים את הבעיות שהצבת, ואיך אפשר להגיע לפשרה, אבל אני רואה שעל קריעת התחת הזאת אתה מעדיף לגמול לי בזין בעין.

נהדר

שיהיה לך יום טוב, ומלא מחשבה,
תומר שץ
חזרה למעלה Go down
ניר וקנין

מספר הודעות : 32

אובדן הצפון Empty
הודעהנושא: Re: אובדן הצפון   אובדן הצפון EmptyFri Dec 03, 2010 12:31 pm

מעבר לזה...
גלעד - זה שאנחנו מתקשרים פה דרך האנטרנט לא אומר ש'זה האנטרנט'
זה לא האנטרנט - זו הקהילה... אנחנו לא איזה צ'ט או פורום אקראי...
כאן אם אתה רוצה להגיד משהוא ושדעתך תשמע - תיהיה מספיק בוגר כדי לעמוד מאחורי הדברים שלך
במקום להתחבא מאחורי מסכה שמימנה אתה יכול לזרוק כל דבר שבא לך...
חזרה למעלה Go down
רפי פלישמן

אובדן הצפון Empty
הודעהנושא: Re: אובדן הצפון   אובדן הצפון EmptyFri Dec 03, 2010 11:06 pm

ניר וקנין כתב:
אני נגד...

- לא מגיעה לך תגובה\דיון או דבר... עד שתחליט ברוב טובך להזדהות - כולנו פה עושים את זה...כולנו מסתכנים שכאשר הקהילה
'תופשר' יסתכלו עלינו בעין רעה... שירכלו.. כולנו לוקחים את הסיכון הזה עלינו - למה אתה לא יכול?

האמת שלא רציתי להגיב באשכול הזה מכיוון שכבר אמרתם את כל מה שרלוונטי להגיד בנושא
במיוחד היטיב יוסי לנסח זאת בצורה מדויקת ותמציתית.
ניר עליך לזכור כי אנו קהילה אשר חרטה על דגלה את חופש הביטוי (גם אם חלק שכחו זאת) ואין זה דרך טובה להתחיל בכך שנמנע ממישהו (שנוי במחלוקת ככל שיהיה) לבטא את דעתו.
אבל זו אינה הסיבה שאני מגיב כאן.

הסיבה שאני מגיב בכל זאת היא שחשוב לי להדגיש אם לא הבנת זאת עד עכשיו, שאנחנו לא יוצרים כאן איזשהוא מועדון לשעות הפנאי עד לביטול ההקפאה.
אנחנו ממשיכי דרכה של הקהילה החופשית ועלינו להתגאות בכך.
ישנם כאלה אשר זנחו את דרך הקהילה החופשית. סה"כ זה לא כ"כ נורא אנחנו חיים במדינה חופשית וזכותו של כל אחד לעשות כאשר יחפוץ. שריפות נוראיות שמכלות את הארץ נוטים לגרום לאדם לקחת דברים בפרופורציה.
למרות זאת אין זה מתאים שמנהיג של קהילה של שחקני תפקידים יבטל את העשייה בתחום
ואין זה מקובל שהנהגת הקהילה אשר תפקידה היה לשמור על הגחלת ולשמור על הפעילויות בחיים ,בעצם כיבתה אותם בכוח (ע"י לקיחת החרבות מהגנזי, ביטול הפורום וכו...)
אני מאמין שמי שמצא את עצמו לוקח חלק פעיל בקהילתנו הקטנה הוא בעצם ממשיך דרכה של הקהילה החופשית והוא עושה זאת למרות הקשיים הרבים ולמרות הנהגה שכפרה בעיקר.

המצב אשר היה לא יוכל לחזור לעולם.
והאמון שניתן בשיטה הקודמת ופרנסיה לא יחזור.

ניר אתה צריל להבין שעברנו את נקודת האל חזור ולא ניתן לחזור למצב כפי שהוא היה פעם.
אבל זה לא דבר רע
כעת נוכל לתרום ולעשות דברים כיפיים ומגניבים בצורה שלא יכלנו עד עכשיו
כעת עלינו להמשיך בביטחון הולך וגובר ובשמחה.
המנהיגים הנבחרים של הקהילה החופשית זרקו ארצה את המשואה
ואנו הרמנו אותה מכיוון שהיא יקרה לליבנו.
כעת היא נמצאת אצלנו.
ישנם רבים וטובים (אולי הטובים ביותר) שלא מצאו את מקומם תחת העוף
אנשים אלו זקוקים לקהילה ואין להם לאן לחזור כי הם לא רוצים או לא יכולים.
ואנו ניצור אותה,
אנו נכנה קהילה זאת בשם: "הקהילה החופשית"

זהו זכות ונטל שלקחנו על עצמנו ונשא בו בגאווה ובשמחה.

מצטער על החפירה אבל זה נושא שקרוב לליבי
בברכה
רפי

חזרה למעלה Go down
גלעד גרינברג

אובדן הצפון Empty
הודעהנושא: Re: אובדן הצפון   אובדן הצפון EmptySat Dec 04, 2010 11:39 am

יוסי: למזלנו אנחנו חיים במאה ה21, איפה שהממשל הישן המלוכני כבר כמעט ולא קיים (תקנו אותי אם אני טועה) ואת מי אתה לוקח ברצינות ומי לא זו הבחירה שלך. הבחירה האם לקחת בן אדם ברצינות היא שלך.
גם אותו ליצן שבא להזהיר את המלך ולא נלקח על ידיו ברצינות זה היה מהחלטת המלך. אבל אל תשכח שיועץ המלך יכול לשמוע ולחשוש גם כן. אני לא חושב שהמלך יתעלם מהיועץ שהוא, המלך, מינה.

תומר: כן. אני יודע איך אתם חושבים. אני יודע למה אתם עושים. אבל אני עושה את זה בלי מגבלות, בכל ויכוח ודיון שאני נמצא בו. אני תמיד חושב איפה ממוקם הצד השני ומה מניע אותו לעשות את זה
ותומר, אם אתה רוצה לעזור לי, אמור להיות לך את המספר טלפון שלי.

ניר: אני לא יודע מה איתך אבל אני רואה פה פורום של חברי הקהילה אשר לא יכולים להתקשר אחד לשני לתאם פעילויות או אפילו לשלוח SMSים אחד לשני כדי לתאם. אני רואה פה פורום של אנשים שמעדיפים פורום בכדי לתקשר ולא משהו יותר ממשי. בכך שבחרתם בפורום בחרתם באינטרנט כדי שיוביל את התקשורת ביניכם ולכן כל הזכויות שנובעות מ"חופש האינטרנט" חלות גם בפורום הזה.
ניר, כמו שרפי ציין הודעה מעליי יפה מאוד, אתם מנסים להחזיק את הקהילה החופשית.

לסיכום:כתבתי פה תגובה אחת שבה הבעתי את דעתי ואת תחושותיי וכבר הרגשתי מותקף ונצלב וקיבלתי רק שלוש תגובות. תעשו חושבים על מה שאמרתי ותחשבו איך זה ירגיש לכם. וכמו שאמרתי לתומר ואומר גם לכולכם, אמור להיות לכם את הטלפון שלי. במידה ואין: 0522459010 ואתם אמורים לדעת מה לעשות משם.
חזרה למעלה Go down
נעמי

אובדן הצפון Empty
הודעהנושא: Re: אובדן הצפון   אובדן הצפון EmptySat Dec 04, 2010 11:55 am

אחרי מה שקרה, אני לא חושבת שהטיעון "למה אתם לא מקשיבים לאנשים אחרים" מתאים כאן. בסך הכל יש לנו את הפורום הזה כי הקודם הוקפא ומדיר אנשים רבים מהשימוש בו, כך שאיננו יכולים להביע את הדעות שלנו שם כפי שאנו יכולים כאן.

עכשיו, אני מניחה שהאנשים המדברים תחת שמות בדויים הם אנשים מהצד השני, של הפורום הקודם. אחרת הם לא היו מדברים ככה. ולומר לנו שאנחנו לא מקשיבים לדעות של אחרים, ולצפות מאיתנו לא למחוק את ההודעות שלהם ולא למחוק אותם, אחרי שהם עשו את זה לנו - והסיבה למה הם מדברים כאן זה על מנת לחרחר ריבים פה ולעורר פולמוסים - זה הדבר הכי שפל שאני יכולה להעלות על הדעת, לצפות מאיתנו להיות יותר פתוחים רק בשביל שנהיה יותר פתוחים לדעות שלהם.

הפשרה היא שאנחנו נעשה את הקטע שלנו, והם את שלהם, בפיצול שני פורומים. הם אומרים תלכו למקום אחר אם אתם בקטע של לפגוש חברים ולא להאמין באמנה הכתובה. אז הלכנו למקום אחר. "אעיז" ואומר, שהם כלל לא ציפו מאיתנו ללכת, אלא שנחזור אליהם על ארבע ונאמר שאנחנו זקוקים להם ולא יכולים לחיות בלעדיהם. אחרת הם לא היו ממשיכים להתערב לנו כאן.

לאנשים יש זכות לא להאמין במה שאתה מאמין, כל עוד הם לא משתיקים אותך כך שאינך יכול להגיב. מי שפועל כאן תחת שם בדוי מן הסתם יכול לומר את אותו הדבר בפורום הישן. ומי שמדבר תחת שם בדוי לא לוקח אחראיות על הדברים שהוא אומר. לא מחפש שיח אמיתי פנים מול פנים, אלא רק לעורר ריבים. זה ההבדל מבחינתי.
חזרה למעלה Go down
יוסי שטייף

אובדן הצפון Empty
הודעהנושא: Re: אובדן הצפון   אובדן הצפון EmptySat Dec 04, 2010 5:00 pm

גלעד אתה לוקח את הדוגמא שלי, מרחיב עליה, משפר אותה ומדגיש את מה שאני מנסה להגיד... רק בלי להבין את הפואנטה שלי. כל מה שאמרת שאמור "לסתור" את הטענה שלי רק מחזקים אותה.
במקום זאת, אתה מסתכל על משל ואומר "למזלנו חיות לא יכולות לדבר אז כיפה אדומה הייתה שמה לב שזה זאב". תקרא את התוכן, לא את המסגרת.

יש דרך להתנהל בחברה.
כשאתה בא לראיון עבודה/להרצאה של מישהו/לעימות פוליטי/לאירוח אצל אנשים חדשים אתה מתלבש יפה, באופן מכובד... אתה מציג את עצמך, מתנהג בנימוס ובחינניות.
אף אחד לא יקבל אדם שנכנס למשרד ומתחיל להעיף דפים באוויר, הופך את השולחן ואז אומר שהשם שלו קישקשתא.
אף מרצה לא יתחיל את ההרצאה בלשפוך חבית דיו על כל השורה הראשונה ואז יבקש ממי שרוצה פשוט "להתעלם"
אף פוליטיקאי לא יגיע לעימות חשוב בכפכפים ובגד ים.
ואף אחד לא יכנס לבית של אנשים אחרים ויתחיל להכפיש אותם

כמו שכבר אמרתי... אף מלך לא יקבל את הליצן אפילו בשביל ההודעה הכי חשובה בעולם.

לא בגלל שהוא בימי הביניים, אלא בגלל שזה לא מקובל. לא בעבר, לא בהווה, ולא אצלנו.

(המלך יקשיב ליועץ... והוא היה גם מקשיב לליצן, וגם לאיכר סלובה שהסביר לו שראה חיילים כשעבד בשדה.

ובקשר לתגובה שלך לניר... וואו
ברור שאם מסתכלים בפורום רואים שאנחנו מתקשרים בפורום. כמו שאם הייתה לך גישה לארכיון שיחות היית רואה שאני אישית דיברתי עם ניר ביום שני ואתמול בטלפון.
אני גם די בטוח שההתנחלות שהייתה אתמול אצל נילי לא נעשתה כשכל אחד בחדר נפרד והם שלחו הודעות פרטיות
(כי לא ראיתי אשכול שיחה בפורום)

וכל שבת בגנזי אנשים לא באים ושולחים SMS לאנשים מספסל אחד לשני.
וללא שום קשר לזה... "זכויות האינטרנט"? יכול להיות שכתוב שם גם לכבד חוקי פורומים?

הסיבה שאתה גלעד, מרגיש נצלב היא שבין אם אתה מודע לזה או לא, בחרת תמיד להגיב בביקורת.
ואין כאן אדם אחד שמסכים עם הביקורת הזו, והם אומרים לך שאתה עומד לבד עם הדעה הזו.
אם תרצה, תקרא את כל התגובות שוב. רק תומר עבר לנימה אישית.
כולם פשוט לא מסכימים איתך. ואתה בוחר לקחת את אי ההסכמה הזו ולהפוך אותה לרגשות של רדיפה וצליבה.
אני תקפתי מישהו? וניר? ורפי? ונעמי? קלמק?

כנס למועדון בדרום תל אביב ותנסה לדבר עם אנשים באותו הטון ותראה כמה זמן תחזיק בלי לסת שבורה.
הפורום הזה היה סובלני בצורה מדהימה כלפי השטויות שעברו בו.

ואיכשהו יש לי הרגשה שאתה עדיין בטוח שאתה צודק.

תבחר צד גלעד. או שאתה חושב שצריך להקפיא הכל, או שאתה חושב שצריך להמשיך פעילויות. זה לא כזה מסובך.
רק אל תעמוד חצי דרך עם רגל אחת בפנים ורגל אחת בחוץ. לבוא מנקודה של יהירות ולדקלם לנו כמה אנחנו טועים, כמה אנחנו לא מסתכלים על הצד השני.. "אבל אני.. אני תמיד חושב על הכל ובודק את כל הצדדים"
קצת צניעות לא תזיק.
אתה בחור מאוד חכם גלעד, אבל עדיין כדאי ללמוד עוד דברים.

אנחנו קהילה של אנשים שגיבשו החלטה... אנחנו ממשיכים את הפעילויות.
אם אנחנו לא מבינים את הצד השני? אולי, זה אפילו לא משנה. אני בן אדם אחד ממך ואפילו עם אותם שיקולים
אני אאמין בדברים שונים ממך. ולהמשיך ולהגיד שאני לא מנסה להבין את הצד השני... אני אפילו לא רוצה לנסח את המחשבה שלי בנושא.

או שתבחר שאתה מסכים עם המשך פעילויות, או שתבחר בהמשך הקפאה. לשכנע אותנו שאתה או מישהו אחר צודק לא תורם לשום דבר, רק מבזבז לי המון זמן בלשבת ולנסות לנסח תגובה.
(תכלס, משהו השתנה? משהו התקדם? אז כל האשכול הזה הוא ספאם פילוסופי אחד גדול)

חזרה למעלה Go down
יוסי שטייף

אובדן הצפון Empty
הודעהנושא: Re: אובדן הצפון   אובדן הצפון EmptySat Dec 04, 2010 5:05 pm

אדון כאוס כתב:
"האדם האציל מנסה להקים חדש, אבל האדם הטוב מנסה לשמר את הישן, כי גורלו של האציל להידרדר ביוהרתו אל הרשע" .

אגב, אולי פה נובע כל הבלבול... אנחנו לא מקימים שום דבר חדש, אנחנו מנסים לשמר את מה שהיה.
תודה על הציטוט, אהבתי להשתמש בו מולך.
חזרה למעלה Go down
גלעד גרינברג

אובדן הצפון Empty
הודעהנושא: Re: אובדן הצפון   אובדן הצפון EmptyTue Dec 07, 2010 12:38 am

נעמי: הם אמרו שאסור לכם להביע את דעתכם? אני בספק. זכותכם להביע את דעתכם. רוצים להביע אותה לפניהם? תפגשו איתם ותביעו אותה.
מתוך אמנת הקהילה החופשית:
"עיקרון מדורת השבט: עלייתה של התיקשורת הוירטואלית במאה ה-21 מאופיינת בהעדר היחס האנושי והחברתי הטבעי לאדם. הדבר מתבטא בקיצוניות יתרה בז'אנר משחקי התפקידים והפנטזיה אשר נמצא זה שנים בגלישה איטית וחונקת אל תוך האינטרנט ומשחקי המחשב. חברי הקהילה החופשית שמים להם לנס לשנות מגמה זו ע"י שיבה לשורשי הז'אנר אשר היה מאופיין ביחס אישי, פעילות חברתית ופיתוח אינדיוידואלי."

יוסי: כשבן אדם מגיע לראיון עבודה הוא יעשה אחד משני דברים:
א. יפגין את היכולות הנדרשות לעבודה הזו.
ב. או שהוא לא יפגין אותם וכנראה לא יתקבל.
כמובן שאם הוא באמת רוצה את העבודה הוא יעשה את הדבר הראשון.
אני מאמין שהעובד שיגיע בכפכפים ובבגד ים אבל יראה את היכולות הדרושות, הסיכוי שלו להתקבל הוא יותר טוב משל הבחור שהגיע לבוש יפה ומסודר אבל אין לו שום הכשרה קודמת ושום יכולות.
אני רואה באדון הכאוס מי שהראה את היכולות הדרושות, גם אם הוא הגיע עם בגד ים וכפכפים.
כמו כן יוסי, כפי שאמרת, אנשים לא רואים דברים מנקודת המבט שלי ולפי זה הם לא יודעים מה אני רואה, איך אני חושב, מה נקודת המוצא שגורמת לי להגיב.
אם אנשים באמת ינסו לראות דברים מנקודת מבט של הצד השני איתו הם מתדיינים, תאמין לי שדיונים יהיו הרבה יותר נעימים ואנשים יהנו להגיב כאן.
חזרה למעלה Go down
רפי פלישמן

אובדן הצפון Empty
הודעהנושא: Re: אובדן הצפון   אובדן הצפון EmptyTue Dec 07, 2010 12:46 am

גלעד גרינברג כתב:
נעמי: הם אמרו שאסור לכם להביע את דעתכם? אני בספק. זכותכם להביע את דעתכם. רוצים להביע אותה לפניהם? תפגשו איתם ותביעו אותה.
מתוך אמנת הקהילה החופשית:
"עיקרון מדורת השבט: עלייתה של התיקשורת הוירטואלית במאה ה-21 מאופיינת בהעדר היחס האנושי והחברתי הטבעי לאדם. הדבר מתבטא בקיצוניות יתרה בז'אנר משחקי התפקידים והפנטזיה אשר נמצא זה שנים בגלישה איטית וחונקת אל תוך האינטרנט ומשחקי המחשב. חברי הקהילה החופשית שמים להם לנס לשנות מגמה זו ע"י שיבה לשורשי הז'אנר אשר היה מאופיין ביחס אישי, פעילות חברתית ופיתוח אינדיוידואלי."

יוסי: כשבן אדם מגיע לראיון עבודה הוא יעשה אחד משני דברים:
א. יפגין את היכולות הנדרשות לעבודה הזו.
ב. או שהוא לא יפגין אותם וכנראה לא יתקבל.
כמובן שאם הוא באמת רוצה את העבודה הוא יעשה את הדבר הראשון.
אני מאמין שהעובד שיגיע בכפכפים ובבגד ים אבל יראה את היכולות הדרושות, הסיכוי שלו להתקבל הוא יותר טוב משל הבחור שהגיע לבוש יפה ומסודר אבל אין לו שום הכשרה קודמת ושום יכולות.
אני רואה באדון הכאוס מי שהראה את היכולות הדרושות, גם אם הוא הגיע עם בגד ים וכפכפים.
כמו כן יוסי, כפי שאמרת, אנשים לא רואים דברים מנקודת המבט שלי ולפי זה הם לא יודעים מה אני רואה, איך אני חושב, מה נקודת המוצא שגורמת לי להגיב.
אם אנשים באמת ינסו לראות דברים מנקודת מבט של הצד השני איתו הם מתדיינים, תאמין לי שדיונים יהיו הרבה יותר נעימים ואנשים יהנו להגיב כאן.

אבל איך זה קשור לאננס?
חזרה למעלה Go down
נעמי

אובדן הצפון Empty
הודעהנושא: Re: אובדן הצפון   אובדן הצפון EmptyTue Dec 07, 2010 10:17 pm

די גלעד. פשוט די.

אבישי אמר שהוא לא רוצה בקהילה אנשים שלא מאמינים באמנה, ואם אנחנו באים פשוט בשביל האנשים ולא בגלל האמונה בזה, אז שנלך למקום אחר, ונעשה משחקים באופן נפרד.

אשחר אמר לי להתחפף מהקהילה בגלל שאמרתי לו שאני מאמינה במגילת העצמאות הרבה יותר מאשר האמנה הקהילתית.

זאת עובדה, אוקיי?

+

אני לא חושבת שאני צריכה להיפגש איתם על מנת שהוד מעלתם יאשרו לי ויאשרו אותי בתור בנאדם. העולם לא יתהפך אם תהיה לי אי הסכמה בין שני בחורים שאחד צעיר ממני בכמעט עשר שנים ושני הוא בכלל אסון מבחינת יחסי אנוש, גם אם יצא לי להעריך את שניהם בתור אנשים לפעמים קצת ולפעמים הרבה, אני לא צריכה לחוש שאין לי קול בעולם הזה כי הם לא מסכימים.

יחד עם זאת, שניהם בהזדמנויות רבות, מחקו הודעות שלי מן הפורום, או סתם עלבו בי, גם בפורום וגם פנים מול פנים, אה, ובואו לא נשכח את השלישי, מה שמו, מי שנבחר לתפקיד היו"ר, שעד עכשיו אני לא מבינה מה הערך שלו חוץ מהיותו בן טיפוחיו של זקני המועצה בשלב עבר כלשהו.

=

הם כולם אמרו לי בשלבים רבים בהיותי "חברת קהילה", להתחפף אם אני לא חושבת כמוהם. אחרי שעברתי את כל זה, מקרים בהם אתה לא היית נוכח ולא ראית בכלל מה הם עשו לי, אל תגיד לי עכשיו שאם רק אדבר איתם הכל יהיה בסדר וכולם יאהבו את כולם כמו בדובוני אכפת לי והכל יהיה ממתקים וקשת בענן.

היה להם את ההזדמנות להיות רגישים, להקשיב, והדבר הכי חיובי שאני יכולה לזכור כרגע זה כאשר נפגעתי מאוד מאשחר ואבישי הקשיב, אבל לא עשה דבר חוץ מלומר לי בצורה הכי רגישה שיכול, שאני כנראה טועה וזו הייתה אי הבנה וזהו. וזאת למרות שאשחר לא התנצל, ואפילו דיבר אליי בשמחה על שאני נפגעת, ושאני צריכה לעוף לעזאזל.

ואחרי זה הם עוד אומרים לי למה את לא עושה לארפ במסגרת שלהם. ומדברים לך כאילו הם תמימים ואתה עכשיו פועל בשמם בכזאת דבקות. אתה תעשה מה שאתה רוצה, אבל אני הסברתי לך עכשיו על מנת שתדע למה זה לא פועל. מה שאתה אומר - הם לא אומרים. הם מוחקים הודעות של אנשים מהפורום כי דעותיהם לא תואמות לשלהם, והם עושים סדנאות מנהיגות לאנשים שהם בוחרים, והשאר זה בררה בשבילם. הם אמרו לי את זה. את מה שאתה אומר, הם לא אמרו לי.

אז תשכנע אותם לומר את זה, במקום לשכנע אותנו שהם אומרים את זה!

אני לא בחרתי בהם וגם לא הייתי בוחרת בהם, אז מבחינתי הם לא שום מנהיגים, בטח לא שלי.
חזרה למעלה Go down
גלעד גרינברג

אובדן הצפון Empty
הודעהנושא: Re: אובדן הצפון   אובדן הצפון EmptyTue Dec 07, 2010 10:29 pm

הדבר שהכי אבל הכי פגע בי פה מכל התגובה שלך היא שאת אמרת לי שאני אומר את זה כי דיברתי איתם ואז אני מעביר את המילה שלהם ולא מדבר מתוך עצמי.
נעמי, אני בן אדם עצמאי. בן אדם בעל אפשרות בחירה שיודע להבחין בין טוב לרע. הייתי בטוח שיש לך את האמונה בי שאני יודע לבחור בעצמי, מתברר שטעיתי.
גם הייתי בטוח שיש לך ראש פתוח לשיחות עם אנשים ושאת לא צולבת אותם על האמונות שלהם. כנראה שגם פה טעיתי.
חוץ מזה נעמי, אם את לא מאמינה באמנה אז למה את באת לקהילה?
כפי שאת רואה כל אחת מהפעילויות לא צריך בשביל זה קהילה. רק אנשים.
את היית צריכה לעשות הבדל בין אנשים לבין קהילה כי אני לא רואה אותך עושה את זה.
אני מאוד מקווה שאת תתחילי לראות בני אדם בצורה פשוטה, בני אדם.
ככה מומלץ להתנהג אל בני אדם.
חזרה למעלה Go down

אובדן הצפון
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 2לך לעמוד : 1, 2  Next