הפורום של הקהילה החופשית
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

הפורום הקהילתי

אינדקסLatest imagesחיפושהרשםהתחבר

נושא לדיון:קופת הקהילה

Go down 
+2
גלעד גרינברג
אור חלימי
6 posters
מחברהודעה
אור חלימי

מספר הודעות : 211

נושא לדיון:קופת הקהילה Empty
הודעהנושא: נושא לדיון:קופת הקהילה   נושא לדיון:קופת הקהילה EmptySun Nov 14, 2010 8:25 pm

הקהילה צריכה כסף.
אני יצאתי מהלארפ האחרון עם גירעון של 15 ש"ח בתקציב. זה לא סכום גדול ולא פשטתי את הרגל,
אך התחלתי לחשוב לעצמי מה יקרה שאנשים ירצו לארגן דברים קצת יותר מסובכים ממה שעשיתי.
בואו נודה באמת, רובנו כרגע לא האשפים של בניית לארפים. אני רוצה שאנשים בקהילה יוכלו להרשות לעצמם לתכנן לארפ בלי הפחד שהם יצאו עם 50 שח ויותר של גירעון בתקציב.

אני מציע 2 הצעות:
הצעה ראשונה: קופת קהילה שתמומן בתרומות. כל אחד יתן 10 שח בחודש לקופה שממנה נוכל לעשות הרבה שימושים.
אחד מאיתנו יהיה אחראי לזה ואז נוכל לשמור על מחיר נמוך ללארפים.

הצעה שנייה: ההצעה שהקהילה החופשית נקטה, לא לבקש תרומות ולתת מחירים לא פורופורציונלים ללארפים. 20-30 שח ללארפ.
מה שמבטיח כיסוי הוצאות ברוב המקרים ונותן את הכסף הנוסף לקופה. עם הכסף הנוסף אפשר לעשות הרבה דברים שיועילו לנו.

היתרון שבהצעה הראשונה הוא שאנשים לא יתבאסו מלארפ לא טוב כיוון שלא שילמו עליו 20-30 שח. החיסרון שבו הוא שאי אפשר לדרוש מכולם לתרום כסף...

היתרון שבהצעה השנייה הוא ש 20-30 שח זה לא הרבה יחסית ללארפים ממוסחרים. וגם זה מביא יותר כסף ומונע בעיות.

בנוסף, יש גם את הבעיה של מה לעשות עם הכסף שהקהילה החופשית תחזור, שזה כדור קוצים ענק בפני עצמו.
בכל מקרה אני ארצה שזה יעלה בישיבה הבאה כי הדבר קריטי להתקיימותנו!

אשמח לשמוע את תגובותיכם בנושא.

בנוסף:בסוף הישיבה הקודמת אפשר להגיד שיצאתי עם הרגשה דיי מעורערת. לא הייתי בטוח כמה הישיבות טובות וכמה הן יכולות לתרום.
אך כיום שנכנסתי לפורום אני חייב להגיד שאני נדהם שהקהילה הזאת הופכת ליותר ויותר, מיום ליום, הקהילה כפי שדימיינתי אותה.
חזרה למעלה Go down
גלעד גרינברג

מספר הודעות : 52

הודעהנושא: Re: נושא לדיון:קופת הקהילה   נושא לדיון:קופת הקהילה EmptySun Nov 14, 2010 8:43 pm

אור, הכספים שהקהילה לקחה היו לכיסוי הוצאות בפעם האחרונה שבדקתי, אתה מוזמן לבדוק את עקרון הרוח מעל החומר ולנסות להגיד לי שאני טועה.
חזרה למעלה Go down
תומר שץ
Admin
תומר שץ

מספר הודעות : 86

הודעהנושא: Re: נושא לדיון:קופת הקהילה   נושא לדיון:קופת הקהילה EmptySun Nov 14, 2010 8:57 pm

אמרתי את זה כבר כמה פעמים: הפכתי את עצמי לקופה קהילתית.

...וכן, יש לי מספיק כסף (בערך 4,000 במזומן?)
חזרה למעלה Go down
שלי רטקביץ'

מספר הודעות : 42

הודעהנושא: Re: נושא לדיון:קופת הקהילה   נושא לדיון:קופת הקהילה EmptySun Nov 14, 2010 9:01 pm

וואוו....מאיפה זה בא?
חזרה למעלה Go down
תומר שץ
Admin
תומר שץ

הודעהנושא: Re: נושא לדיון:קופת הקהילה   נושא לדיון:קופת הקהילה EmptySun Nov 14, 2010 9:02 pm

Rolling Eyes
חזרה למעלה Go down
שלי רטקביץ'

מספר הודעות : 42

הודעהנושא: Re: נושא לדיון:קופת הקהילה   נושא לדיון:קופת הקהילה EmptySun Nov 14, 2010 9:03 pm

זאת הייתה שאלה רצינית לגמרי!
חזרה למעלה Go down
תומר שץ
Admin
תומר שץ

הודעהנושא: Re: נושא לדיון:קופת הקהילה   נושא לדיון:קופת הקהילה EmptySun Nov 14, 2010 9:08 pm

בר מצווה + משפחה ענקית, שלא חסר בה כסף?
חזרה למעלה Go down
רפי פלישמן

מספר הודעות : 129

הודעהנושא: קופה קהילתית   נושא לדיון:קופת הקהילה EmptySun Nov 14, 2010 9:17 pm

תומר החלטנו בעבר ממש בשנים הראשונות שאנחנו לא מעוניינים באירועים איכותיים ככל שיהיו אשר מסתיימים בהפסד כספי.
שכן אין הקהילה מצפה שאנשים יתרמו מכיסם כדי לחסות גירעון ואין היא יכולה לכסות גירעון זה מעצמה (עיקרון זה נכתב בשעה שלא היה גרוש בקהילה)
אני מבין כי אתה רוצה לתרום וזה ראוי לכבוד.
אבל לא ניתן לבסס את פעילות הקהילה על נדבות.

שמור את כספך תזדקק לו בשלב מאוחר יותר בחיים.

הנושא של אור הוא נושא רציני לחלוטין. המטרה אינה שמארגנים יפסידו כסף .וכדי שנצליח נצטרך לבנות לעצמנו גב כלכלי כדי להחזיק אירועים.

בברכה
רפי
חזרה למעלה Go down
תומר שץ
Admin
תומר שץ

הודעהנושא: Re: נושא לדיון:קופת הקהילה   נושא לדיון:קופת הקהילה EmptySun Nov 14, 2010 9:22 pm

כל פעילות, אמורה בסופה להשלים הוצאות, לא?
בשביל זה שילמתי עבור כל לארפ שאליו הלכתי, לא?
לכן אני לא מקריב דבר, כי רוב ההצעות יחסו את עצמן
חזרה למעלה Go down
????
אורח

הודעהנושא: Re: נושא לדיון:קופת הקהילה   נושא לדיון:קופת הקהילה EmptySun Nov 14, 2010 9:32 pm

אני חושבת שהרעיון השני הוא יותר טוב. כי בסופו של דבר אפשר לראות את זה כשילוב של תרומה ותשלום או רק כתשלום יחסית יקר לארפ. חוץ מזה אם יהיו רק כמה אנשים מאיתנו בלארפ אז מקסימום נוסיף עוד כמה שקלים אבל אם מישהו "חיצוני" ישתתף זה ימנע מאיתנו לשלם על הגרעון שנוצר גם בימקומו. אז רצויי לקחת מראש 5-10 שקל יותר משווי הלארפ עצמו..
אם הקהילה תחזור וכו' אז נחלק את הכסף שווה בשווה בין אלה תארמו/שילמו על הלארפים.
ובישביל זה אפשר לעשות רשימות מלאות של האנשים שהגיעו ללארפ.

אגב. אני מוכנה ליהיות אחראית לכסף Smile
(כן, כן, ואל תדאגו לא אגנוב.. Razz)
חזרה למעלה Go down
רפי פלישמן

מספר הודעות : 129

הודעהנושא: הבנתי אותך   נושא לדיון:קופת הקהילה EmptySun Nov 14, 2010 9:33 pm

אתה לא מציע תרומה אתה מציע הלוואה
חזרה למעלה Go down
????
אורח

הודעהנושא: Re: נושא לדיון:קופת הקהילה   נושא לדיון:קופת הקהילה EmptySun Nov 14, 2010 10:02 pm

אני אהיה בשמחה הגיזבר. אני לא נימצאת הרבה בכפר סבא ולכן לא הוכל ליהיות בכל הישיבות ואני לא כל כך יודעת להכין הרפתקאות.. קיצור, קיצור, אני רוצה לתרום באיזשהיא צורה, ואני רואה את זה כמשהו שאני כן יכולה לעשות.
חזרה למעלה Go down
אור חלימי

הודעהנושא: Re: נושא לדיון:קופת הקהילה   נושא לדיון:קופת הקהילה EmptyMon Nov 15, 2010 7:17 pm

זה יהיה בעיה כי הקופה אמורה להביא כסף כאן ועכשיו שיוחזר אחר כך.

בנוסף, ניר הציע לי רעיון חדש שטוב יותר משני הרעיונות הקודמים.
אני חושב שהוא האדם הנכון להציגו, אך בהצבעה השבוע על זה אני יצביע בעדו =)
חזרה למעלה Go down
ניר וקנין

מספר הודעות : 32

הודעהנושא: Re: נושא לדיון:קופת הקהילה   נושא לדיון:קופת הקהילה EmptyThu Nov 18, 2010 7:35 pm

אני ממש מעדיף להציע את הדברים באופן אורלי...
ולכן גם הייתי נגד זה שרוב הדיון יהיה בפורום ואנשים יבואו רק להצבעה...
אני ינסה בכל זאת לנסח כאן את ההצבעה שהעלתי...
ההצעה מאוד פשוטה:
לקהילה צריך שיהיה הון התחלתי כל שהוא (זה יכול לבוא או מתרומה קטנה של כל חברי הקהילה הנוכחים או הלוואה אחת משמעותית של אחד מחברי הקהילה)
לא משהוא גדול - סדר גודל של כ100-300 ש"ח
ומאז אנחנו נכנסים לפורמט של 'פעילויות זה חינם' באמת חינם! ולא כמו שהיה עד עכשיו 'פעילויות זה תרומה לקופה שאיתה נעשה מה שנרצה אחר כך'
באמת חינם זה אומר שהפעילות מורמת מההון שקיים - ואז המארגן אוסף את כל האנשים שהגיעו בתחילת הפעילות, מחלק את כמות הכסף שיצא על הלארפ
במספר האנשים שמשתתפים (כולל המארגנים, המאסטרים - זה שאתה עוזר ללארפ לא אומר שאתה לא נהנה מימנו ומכאן שגם אתה צריך להיות חלק מנתל התשלום)
ואז כל אחד משלם בדיוק מה שהוא צריך כאשר מעגלים למעלה למספר השלם הקרוב ביותר.
כך יוצא שהלארפ באמת חינמי... ובנוסף האגורות שיצתברו יצרו מצב שכל לארפ יתווסף לקופה משהוא כמו 10 שח שיאפשר, בסופו של דבר,
להחזיר את ההלוואה של אותו חבר קהילה מבורך...
חזרה למעלה Go down
אור חלימי

הודעהנושא: Re: נושא לדיון:קופת הקהילה   נושא לדיון:קופת הקהילה EmptyMon Nov 22, 2010 8:23 pm

הנושא יעלה בשבוע הקרוב.
ההצעה המקורית להצבעה כרגע היא ההצעה של ניר.

אשמח לשמוע את דעתכם בנושא.

בברכה,
אור
חזרה למעלה Go down
????
אורח

הודעהנושא: Re: נושא לדיון:קופת הקהילה   נושא לדיון:קופת הקהילה EmptyMon Nov 22, 2010 10:14 pm

טוב אז ככה..
נכון, לא רצינו קופת קהילה.. נכון, אין לנו מושג מה לעשות עם הכסף אח"כ..
אבל אנחנו בכל זאת צריכים כסף התחלתי, זה לא חייב ליהיות סכום גדול אלא משהו כמו בין 100 ל300 ש"ח סה"כ..
עד כה זה בידיוק מה שניר הציע, מה שחסר כאן, זה מישהו שיהיה אחראי על הכסף הזה. לשמור שהסכום בקופה לא קטן, ושכל הכסף מוחזר בסופו של דבר לקופה...
כשהצעתי את עצמי לגיזבר הקהילה התכוונתי ליהיות אחראית על הקופה, ואם מישהו צריך להרים לארפ הוא יכול לפנות אלי ואני נותנת לו את סכום הכסף שהוא צריך, כאשר בסופו של דבר אני אהיה אחראית גם לרדוף אחריכם (תיזהרו...) כדי להחזיר אותו.
אז נכון, אני גרה רחוק.. ואני לא תמיד נימצאת. אבל אני אהיה בכל הלארפים והפעילויות (אלא אם כן, נו.. אתם יודעים.. צבא..), ומקסימום אני הוכל להחזיר לכם את הכסף, על סמך חשבוניות שתביאו לי בסוף הפעילות.

טוב.. אז.. הממ.. בהצלחה לי Razz
חזרה למעלה Go down
אור חלימי

הודעהנושא: Re: נושא לדיון:קופת הקהילה   נושא לדיון:קופת הקהילה EmptyWed Nov 24, 2010 8:32 pm

כדי שלא יהיה משעמם אני מעלה הצעה מול ההצעה של ניר.
לפי מה שהבנתי ניר טוען שהוא לא רוצה שהרווח ילך לקהילה ושנפעל על סכום קבוע(הוא יסביר את עצמו באסיפה), אך אני לא חושב שנצליח מבחינה פרקטית כל פעם לאסוף מכל האנשים סכום כסף וגם אנחנו צריכים כסף לטווח רחוק.

הרעיון שלי הוא "קופה קהילתית עם רווח מינימלי". תפעל קופה כסדרה כמו שפורט בהודעות הקודמות, עם רווח של עד 30 בערך לפעילות. אני אסביר בצורה נרחבת בישיבה.
חזרה למעלה Go down

נושא לדיון:קופת הקהילה
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1
 Similar topics
-
» נושא לדיון: אמנת הקהילה
» נושא לדיון: ועדת אע"ע
» נושא לדיון: קהילה בהתהוות
» נושא לדיון: בעלי תפקידים בקהילה
» נושא לדיון: תפקידים הנחוצים לקהילה